Gabion – ogrodzenie, które nie ma konkurencji

 

Co to jest gabion?

Gabion to konstrukcja z drutu, składająca się ze stalowych prętów, ułożonych w kształt sześcianu lub prostopadłościanu. Służy do budowy nowoczesnych ogrodzeń, wysokiej jakości murów oporowych oraz do różnego dekoracyjnego lub funkcjonalnego kształtowania ogrodów. Znamy 3 rodzaje gabionów kosze gabionowe, ogrodzenia gabionowe Premium, ogrodzenia gabionowe Praktik.

Rodzaje gabionów

 

Kosze gabionoweogrodzenie domu z koszy gabionowych z brązowym kamieniem

 • Specyfikacja: ponadczasowe ogrodzenie wykonane z koszy gabionowych bez konieczności betonowania
 • Zastosowanie: nadaje się jako mur oporowy, ogrodzenie domu, do dekoracji ogrodu;
 • Montaż: mur/ogrodzenie z koszy gabionowych nie wymaga podbudowy betonowej
 • Cena: najtańszy rodzaj gabionów
 • Żywotność: ponad 50 lat
 • Parametry: grubość 30-50-100 cm, wysokość nieograniczona, długość nieograniczona
 • Materiał: Galfan (95% Zn + 5% Al) 350g/1m2
 • Kolor: cynk
 • * można łączyć z wypełnieniem drewnianym, siatką gabionową, panelem metalowym, żywopłotem…
 

Ogrodzenia gabionowe Premiumnowoczesne ogrodzenie gabionowe z niebieskim kamieniem

Specyfikacja: luksusowe ogrodzenie domu wykonane dokładnie na wymiar dla klienta bez widocznych słupków

 • Zastosowanie: nadaje się jako ogrodzenie domu, do dekoracji ogrodu;
 • Montaż: przy montażu ogrodzenia gabionowego Premium konieczne jest zabetonowanie słupów w gruncie
 • Cena: gabiony wyższej klasy cenowej
 • Żywotność: ponad 50 lat
 • Parametry: grubość 20-30-40 cm, wysokość 40-240 cm, długość nieograniczona
 • Wykończenie powierzchni: cynk
 • Kolor: cynk / antracyt /zielony /dowolny z wzornika RAL
 • * można łączyć z wypełnieniem drewnianym, panelem ogrodzeniowym 2D, panelem metalowym, żywopłotem, słupkiem                    gabionowym i ścianą…
 

Ogrodzenia gabionowe Praktikogrodzenie gabionowe z nowoczesnymi słupami o wysokości 2m

 • Specyfikacja: nowoczesne ogrodzenie wykonane z paneli ogrodzeniowych o długości 250 cm z widocznymi nowoczesnymi słupkami
 • Zastosowanie: nadaje się jako ogrodzenie domu, do dekoracji ogrodu;
 • Montaż: przy montażu ogrodzenia gabionowego Praktik konieczne jest zabetonowanie podłoża wykopu pod słupki
 • Cena: ogrodzenie gabionowe średniej klasy cenowej
 • Żywotność: ponad 50 lat
 • Parametry: grubość 19 cm, wysokość 43-203 cm, długość nieograniczona
 • Wykończenie powierzchni: cynk
 • Kolor: cynk / antracyt / zielony / dowolny z wzornika RAL
 • * można łączyć z wypełnieniem drewnianym, panelem ogrodzeniowym 2D, panelem metalowym, żywopłotem

 

Zalety ogrodzenia gabionowego

 

1. Zmienność kształtu ogrodzenia

Gabion możemy zbudować jako ciągłe nowoczesne ogrodzenie o tej samej wysokości i szerokości lub jako atrakcyjne ogrodzenie domu o różnej wysokości, szerokości i wypełnieniach. Ogrodzenie gabionowe można łączyć z różnymi elementami takimi jak panele ogrodzeniowe 2D, wypełnienia drewniane, wypełnienia metalowe/ aluminiowe, żywopłot i wiele innych. Bardzo popularnym wariantem jest słupek gabionowy z niskim murkiem, który można dowolnie łączyć z drewnem lub innym materiałem. Dodatkowym plusem jest to, że bezpośrednio w ogrodzeniu wkomponujemy wycięcia na licznik energii elektrycznej, gazomierz, skrzynkę pocztową czy oświetlenie.

gabiony w ogrodzie gabionylemonowym ogrodzenie drewniane połączone z gabionami ogrodzenie domu gabion kombinowany z żywopłotem ściana gabionowa, na której zawieszony jest numer domu

2. Dowolny kolor ogrodzenia

Gabiony możemy idealnie dopasować do stylu domu – koloru elewacji, okładziny kamiennej, ram okiennych, do koloru samego ogrodzenia. Ogrodzenie gabionowe daje możliwość wyboru:
a) kolor konstrukcji (antracyt, cynk, brąz, zieleń…)
b) kolor kamienia (biały, brązowy, szary, czarny…).
Wszystko o wyborze kamienia gabionowego znajdziesz tutaj.

ogrodzenie domu gabionowego z niebieskim kamieniemogrodzenia białego domu z drewnanowoczesne ogrodzenie antracytowe z czarnym kamieniemnowoczesny płot gabionowy brązowy piec 1,5 m

3. Będzie jak nowy nawet po 50 latach

Gabion składa się z dwóch nieśmiertelnych materiałów budowlanych – stali i kamienia – dzięki czemu jego żywotność wynosi co najmniej 50 lat (zazwyczaj 100 lat). Druty, których używamy do produkcji zgrzewanych siatek i koszy gabionowych, zostały przebadane w bardzo wymagających testach korozyjnych, a ich jakość została potwierdzona przez Techniczno-Badawczy Instytut Budownictwa.

Więcej o certyfikatach i jakości naszych gabionów znajdziesz tutaj.

4. Całkowicie bezobsługowe ogrodzenie

Ogrodzenie gabionowe zadba o siebie. W przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodzeń kamiennych gabion nie opadnie, kamień nie odklei się ani nie pęknie pod wpływem mrozu. Nigdy nie będzie wymagał malowania, lakierowania, piaskowania, konserwowania, jak przy ogrodzeniach drewnianych i nie będzie na nim pleśni ani odpływów, jak przy ogrodzeniach betonowych.

5. Najlepsza ochrona przed hałasem i wiatrem

Ze wszystkich systemów ogrodzeniowych (ogrodzenie betonowe, ogrodzenie drewniane, ogrodzenie aluminiowe…) ogrodzenie gabionowe zapewni najlepszą ochronę przed hałasem i wiatrem. Przy ruchliwej drodze, na nizinach, gdzie jest bardzo wietrznie lub dla poczucia prywatności, gabiony są idealnym rozwiązaniem. Ponadto dzięki swojej trwałości i krzepkości w znacznym stopniu przyczynią się do bezpieczeństwa i ogólnej ochrony terenu.

wysokie ogrodzenie gabionowe zapewni prywatność i bezpieczeństwo terenuekran akustyczny - ściana gabionowa przy drodze głównej - gabionylemon gabionowa ściana oporowa na skarpie

6. Montaż ogrodzenia bez betonowania

Montaż gabionów jest łatwy i szybki. Budowa ogrodzenia z koszy gabionowych odbywa się metodą suchą, bez potrzeby betonowania, dzięki czemu jest możliwa przez cały rok. Ponieważ jest to system modułowy wykorzystujący materiał łączący, który jest częścią ogrodzenia, wystarczy podstawowa wiedza konstrukcyjna.

Wszystko o montażu gabionów znajdziesz tutaj.

7. Gabiony są przyjazne dla środowiska

Gabiony doskonale nadają się do recyklingu, mają ponadczasowy design i naturalny wygląd. Nie chodzi tylko o estetykę. Udowodniono, że ogrodzenia betonowe obciążają środowisko o 80% bardziej niż ogrodzenia gabionowe. Ze względu na ekologiczny charakter gabiony mogą być również wykorzystywane na obszarach chronionych i w parkach narodowych.

mur oporowy gabionowy porośnięty bluszczem szczegół ogrodzenia gabionowego z panelem 2D gabionowa ściana oporowa na trudnym zboczu

 

“Dlaczego TAK dla gabionu?” – recenzja klientki Eryki

Jestem sprzedawcą w firmie LEMON trade, s.r.o. TAK, sprzedaję ogrodzenia gabionowe, ale to nie znaczy, że muszę mieć gabiony na swoim własnym podwórku 😊. Jednak ich mam i powiem, dlaczego podjęłam taką decyzję.

Nasze ogrodzenie znajduje się około 1,5 m od głównej drogi. Wszystko co znajduje się na drodze, dostanie się do ogrodzenia: woda, śnieg, kamienie, sól… Nie mieliśmy innego wyjścia, tylko stale konserwować ogrodzenie, remontować, co było czasochłonne i kosztowne. W dzisiejszych czasach, gdy ludzie mają mało czasu na spędzanie chwil z rodziną, nasz wolny czas chcieliśmy wykorzystać w inny sposób niż pracą przy ogrodzeniu.

Z własnego doświadczenia mogę porównać 4 rodzaje ogrodzeń:
 • Ogrodzenie drewniane: ciągłe lakierowanie, szlifowanie, pielęgnacja, wymiana spróchniałych desek, zgnilizna, pleśń… ogrodzenie absolutnie nieprzystosowane do drogi głównej. Pomimo konserwacji drewniane ogrodzenie nie spełniło naszych oczekiwań.
 • Betonowe ogrodzenie z DT: zdecydowanie nie w pobliżu głównej drogi z dużymi wstrząsami z ciężarówek! Po niedługim czasie zaczęło pękać, więc pokryliśmy go ozdobnym kamieniem. Pod wpływem solenia na drogach kamień ozdobny zaczął się kruszyć.
 • Ogrodzenie betonowe: z tym ogrodzeniem też mamy nieprzyjemne doświadczenia. Już po dwóch latach ogrodzenie straciło swój pierwotny kolor, porosło mchem, a wpływem środowiska powstały na nim plamy (jak pleśń), których nie udało się usunąć.
 • OGRODZENIE GABIONOWE: po naszych wcześniejszych doświadczeniach postanowiliśmy ogrodzić teren ogrodzeniem gabionowym. Funkcjonalny, estetyczny płot, który nie wymaga pielęgnacji ani konserwacji. Pomimo tego, że znajduje się zaledwie 1,5 m od głównej drogi, po kilku latach nadal ma ten sam wygląd i kształt. Na podwórku mamy również mur oporowy i podwyższony klomb z gabionów. Pozytywne opinie od naszych znajomych tylko potwierdzają, że podjęliśmy dobrą decyzję.
 •  

Większość klientów zniechęca do gabionów cena. Oczywiście są nieco droższe, ale za jakość i żywotność trzeba przecież zapłacić. Dobrą wiadomością jest to, że zapewniamy aż 3 kategorie cenowe, to znaczy, że wybiorą sobie nawet ci, których nie stać na wydatki przekraczające ich budżet. Z własnego doświadczenia wiem, że na dłuższą metę ogrodzenie gabionowe będzie kosztować znacznie mniej niż jakikolwiek inny system ogrodzeniowy, ponieważ nie trzeba go co 3 lata wymieniać i konserwować dzięki jego 50 – leniej żywotności. A cenę zawsze możemy uzgodnić! 😊.

Kontakt ze sprzedawcą Gabiony Lemon:

tel: +48 574 266 630

mailsklep@gabionylemon.pl