Praktyczna okładzina gabionowa

okładzina ścian betonowych kamieniem za pomocą gabionugabion-z-na-elewacji-kamieniagabion-ściana-w okładzina-kamienna gabion-kamień-elewacja-elewacja2

Nie podoba ci się goły beton w ogrodzie lub domu? Potrzebujesz zatuszować jego mankamenty i „ocieplić” ogólny wygląd swojego domu?

Architekci i inwestorzy nieustannie poszukują nowych sposobów na upiększanie naszych ogrodów, domów rodzinnych, obiektów przemysłowych oraz różnych obiektów zabytkowych i nowoczesnych. Poszukują nietradycyjnych materiałów a zwłaszcza takich, które są mało znane. Muszą brać pod uwagę aspekty estetyczne, ekologiczne i praktyczne. Z biegiem czasu okładzina kamienna zaczyna się odlepiać i pękać. Dlatego opracowaliśmy przełomowe rozwiązanie – OKŁADZINĘ GABIONOWĄ.

Co jest okładzina gabionowa?

Jest to system budowlany składający się z dwóch głównych elementów: panelu ogrodzeniowego oraz listew dystansowych. System jest bardzo łatwy. Do powierzchni betonowej ściany mocujemy listwy dystansowe za pomocą kotew, na których następnie zawieszamy połączone wkrętami panele ogrodzeniowe. W szczelinę, która powstanie między panelem a ścianą układamy kamień.

Za pomocą tego systemu można pokryć betonowe ściany, stare murowane ogrodzenia lub betonowe mury oporowe. Stara i zniszczona betonowa ściana zyska dzięki temu nowoczesny wygląd, który przyciągnie wzrok wielu przechodniów. Więcej o okładzinie gabionowej, jej parametrach technicznych i montażu znajdziesz tutaj.

Zalety okładzin gabionowych

1. Ekstremalna odporność

Konwencjonalna okładzina z kamienna klejonego jest nieodpowiednia, zwłaszcza w pobliżu głównych dróg. Zwiększony przejazd samochodów ciężarowych powoduje wstrząsy i późniejsze pękanie betonowej ściany. Wpływa to niekorzystnie na kamień ozdobny, który stopniowo zaczyna się łamać. W miesiącach zimowych kamień licowy często opada, głównie z powodu soli na drogach. Okładzina gabionowa jest bardzo odporna na warunki atmosferyczne, a nawet ogień. Jest stabilna kolorem i kształtem. Nie jest możliwe, aby zaczęła pękać lub spadać.

opatrunek gabionowy gabionylemon
 

2. Szybki i łatwy montaż

Montaż okładzin gabionowych jest procesem suchym, w którym nie musimy używać betonu ani żadnego kleju czy uszczelniacza. Dzięki temu możliwe jest wyłożenie betonowej ściany kamieniem o każdej porze roku, a nawet samodzielnie, bez mistrza glazurnika.Montaż okładzin gabionowych jest procesem suchym, w którym nie musimy używać betonu ani żadnego kleju czy uszczelniacza. Dzięki temu możliwe jest wyłożenie betonowej ściany kamieniem o każdej porze roku, a nawet samodzielnie, bez mistrza glazurnika.

gabion-płytki-do-ogrodu

3. Rozwiązanie bezobsługowe

Podstawowa zaleta gabionów to brak konieczności konserwacji po zmontowaniu. Nieczystości i brud, zwłaszcza w okolicy, w której są kominy, zakłady przemysłowe lub jest wzmożony przejazd samochodów ciężarowych, dzięki wytrzymałej konstrukcji najłatwiej niwelować przy pomocy myjki wysokociśnieniowej.

gabion-ściana-oblicówka-kamień-1

4. Żywotność co najmniej 50 lat

Panele ogrodzeniowe, które są podstawowym budulcem okładziny gabionowej, wykonane są z wysokiej jakości drutu ocynkowanego ogniowo. Warstwa ochronna chroni konstrukcję przed korozją przez co najmniej 50 lat.

gabionovy-obklad-murika

5. Możliwość zastosowania taniego kamienia

W przeciwieństwie do klasycznej okładziny kamiennej okładzinę gabionową można wypełnić także innym kamieniem. Przykładem jest tani kamień z kamieniołomu, którego ceny nie da się nawet porównać z kamieniem używanym do klasycznych płytek ściennych. Oznacza to znacznie niższy koszt całej inwestycji.

obłożenie domu gabionami

6. Zmienność kolorów

Oprócz koloru kamienia można również wybrać kolor konstrukcji gabionowej. Płytki gabionowe można dopasować do odcienia kamienia w ogrodzie, ogrodzeniu, domu czy bramie garażowej. Oferujemy wszystkie odcienie z wzornika RAL. Najczęściej stosowany kolor to podstawowy cynk, antracyt, brąz.

gabion-obklad-na-działka

7.Dostosowane pod indywidualny wymiar

Okładziny gabionowe robimy na miarę dla każdego klienta. Gabionów można używać na dowolnej powierzchni, np. okładzinę starego ogrodzenia, klatki schodowej, tarasu, elewacji domu, piwnicy, domku ogrodowego i wiele innych.

dom z cegły gabionowej

8. Nowoczesny design

Okładziny gabionowe mają nowoczesny design i niepowtarzalny wygląd. Ożywią każdą nieciekawą betonową ścianę lub murek. Gabiony znalazły swoje należne miejsce we współczesnej architekturze. Jeśli pokryjesz betonową ścianę gabionami, możesz dopasować ogrodzenie, ściany oporowe i dekoracje ogrodowe za pomocą gabionowych donic i podwyższonych gabionowych klombów. Twój dom lub ogród będzie wyglądał nowocześnie, ponadczasowo, luksusowo, ekologicznie, praktycznie i co najważniejsze bezobsługowo.

okładzina kamienna gabionowa

6. W zgodzie z naturą

Kamienna okładzina gabionowa nadaje się w 100% do recyklingu. Do jego montażu i konserwacji nie są wymagane żadne preparaty chemiczne ani kleje. Dzięki żywotności co najmniej 50 lat jest ekonomicznym rozwiązaniem nie tylko dla budżetu, ale także dla natury. Badania wykazały, że zastosowanie gabionu zmniejsza ślad węglowy nawet o 80% w porównaniu z betonem.gabio

brzydkie-betonowe-ściany-płytki-z-gabionu gabion-oblicowy-beton-przed-i-po podszewka gabionowa-1 kafelki domu gabionowego

Kontakt ze sprzedawcą Gabiony Lemon:

tel: +48 574 266 630

mailsklep@gabionylemon.pl