INSTRUKCJE MONTAŻU

Gabion jest konstrukcją modułową, więc do jego montażu potrzebne będą zwykłe narzędzia, podręczny pomocnik i podstawowe umiejętności mistrza domowego. Nasze obrazkowe instrukcje montażu poprowadzą krok po kroku przez cały proces, tak aby móc profesjonalnie i prawidłowo zamontować ogrodzenie / ścianę gabionową.

Dzięki samodzielnemu montażowi gabionów zaoszczędzimy znaczne wydatki na całkowitej inwestycji w gabiony. Z tego, co sami budujemy, tym bardziej się cieszymy. Jednak w razie zainteresowania naszą firmą budowlaną, przedstawimy bezpłatną wycenę montażu od naszej partnerskiej firmy montażowej.

Instrukcja montażu obowiązująca dla klientów, którzy kupili ogrodzenie gabionowe po 21.06.2019 .

MONTAŻ OGRODZENIA Z KOSZY GABIONOWYCH 

Kosze gabionowe mogą być stosowane (jako jedyny system ogrodzenia gabionowego) nie tylko jako ogrodzenie domu, ale również jako mur oporowy. Jednocześnie jest to jedyny system ogrodzeniowy, który przy odpowiednim stosunku (szerokość: wysokość) i odpowiednim podłożu nie potrzebuje słupków ani betonowania w gruncie – dzięki temu montaż muru oporowego/ ogrodzenia jest suchym procesem i jest możliwy przez cały rok. Przed właściwym montażem koszy należy wykopać 30-50 cm ziemi w miejscu, w którym stanie ogrodzenie/ mur, zasypać żwirem/ makadamem i odpowiednio zagęścić. Jeśli ogrodzenie/ mur jest zatopiony w ziemi, nie ma potrzeby montowania stalowych prętów w ziemię. Kosze gabionowe możemy postawić bezpośrednio na tak przygotowanym podłożu. Przy wypełnianiu koszy kamieniem zalecamy zamocowanie prętów stabilizacyjnych od widocznej strony gabionu. Istnieją różne wyjątki, w których należy rozważyć przygotowanie podłoża pod ogrodzeniem/ ścianą gabionową, dlatego przed montażem zalecamy konsultację z naszymi ekspertami: 574 266 630 .

MONTAŻ OGRODZENIA GABIONOWEGO PRAKTIK

Ogrodzenie gabionowe Praktik składa się z dowolnych części o długości 2,5 m. Części te łączą widoczne stalowe słupki gabionowe. Instalacja jest możliwa na 2 sposoby. Słupy gabionowe są betonowane w wykopanych wcześniej otworach w ziemi albo mocowane do istniejącej betonowej podstawy/ ściany za pomocą płyt i kotew. Pozostała procedura, a także szczegółowy opis montażu znajdują się w instrukcji montażu ogrodzenia gabionowego Praktik.

 

MONTAŻ OGRODZENIA GABIONOWEGO PREMIUM 

Ogrodzenia gabionowe Premium są szyte na miarę, według ściśle określonych wymiarów. Ich konstrukcja jest podobna do ogrodzenia gabionowego Praktik, jednak w przypadku ogrodzenia Premium stosujemy klasyczne słupki ogrodzeniowe 6×4 cm, które chowają się wewnątrz ogrodzenia i stabilizują całą konstrukcję. Montaż systemu gabionowego Premium możliwy jest również na 2 sposoby. Słupki ogrodzeniowe betonujemy w wykopane otwory oddalone od siebie o 1,5 m albo mocujemy do istniejącej betonowej podstawy/ ściany za pomocą płyt i kotew. Pozostała procedura oraz szczegółowy opis montażu znajdują się w instrukcji montażu ogrodzenia gabionowego Premium.