Praktyczna okładzina gabionowa 


Garaż z okładziną kamienną
budynek administracyjny z kamienną okładziną
ściana z kamienną okładziną
domek z kamienną okładziną

Nie podoba ci się goły beton w ogrodzie lub domu? Potrzebujesz zatuszować jego mankamenty i „ocieplić” ogólny wygląd swojego domu?

Architekci i inwestorzy nieustannie poszukują nowych sposobów na upiększanie naszych ogrodów, domów rodzinnych, obiektów przemysłowych oraz różnych obiektów zabytkowych i nowoczesnych. Poszukują nietradycyjnych materiałów a zwłaszcza takich, które są mało znane. Muszą brać pod uwagę aspekty estetyczne, ekologiczne i praktyczne. Z biegiem czasu okładzina kamienna zaczyna się odlepiać i pękać. Dlatego opracowaliśmy przełomowe rozwiązanie – OKŁADZINĘ GABIONOWĄ.

Co jest okładzina gabionowa?


Jest to system budowlany składający się z dwóch głównych elementów: panelu ogrodzeniowego oraz listew dystansowych. System jest bardzo łatwy. Do powierzchni betonowej ściany mocujemy listwy dystansowe za pomocą kotew, na których następnie zawieszamy połączone wkrętami panele ogrodzeniowe. W szczelinę, która powstanie między panelem a ścianą układamy kamień.

Za pomocą tego systemu można pokryć betonowe ściany, stare murowane ogrodzenia lub betonowe mury oporowe. Stara i zniszczona betonowa ściana zyska dzięki temu nowoczesny wygląd, który przyciągnie wzrok wielu przechodniów. Więcej o okładzinie gabionowej, jej parametrach technicznych i montażu znajdziesz tutaj.

Zalety okładzin gabionowych


Konwencjonalna okładzina z kamienna klejonego jest nieodpowiednia, zwłaszcza w pobliżu głównych dróg. Zwiększony przejazd samochodów ciężarowych powoduje wstrząsy i późniejsze pękanie betonowej ściany. Wpływa to niekorzystnie na kamień ozdobny, który stopniowo zaczyna się łamać. W miesiącach zimowych kamień licowy często opada, głównie z powodu soli na drogach. Okładzina gabionowa jest bardzo odporna na warunki atmosferyczne, a nawet ogień. Jest stabilna kolorem i kształtem. Nie jest możliwe, aby zaczęła pękać lub spadać.

okładzina kamienna na wysokim ogrodzeniu

Montaż okładzin gabionowych jest procesem suchym, w którym nie musimy używać betonu ani żadnego kleju czy uszczelniacza. Dzięki temu możliwe jest wyłożenie betonowej ściany kamieniem o każdej porze roku, a nawet samodzielnie, bez mistrza glazurnika.Montaż okładzin gabionowych jest procesem suchym, w którym nie musimy używać betonu ani żadnego kleju czy uszczelniacza. Dzięki temu możliwe jest wyłożenie betonowej ściany kamieniem o każdej porze roku, a nawet samodzielnie, bez mistrza glazurnika.

Ogrodzenia gabionowe

Podstawowa zaleta gabionów to brak konieczności konserwacji po zmontowaniu. Nieczystości i brud, zwłaszcza w okolicy, w której są kominy, zakłady przemysłowe lub jest wzmożony przejazd samochodów ciężarowych, dzięki wytrzymałej konstrukcji najłatwiej niwelować przy pomocy myjki wysokociśnieniowej.

okładzina kamienna jest bezobsługowa

Panele ogrodzeniowe, które są podstawowym budulcem okładziny gabionowej, wykonane są z wysokiej jakości drutu ocynkowanego ogniowo. Warstwa ochronna chroni konstrukcję przed korozją przez co najmniej 50 lat.

trwała okładzina kamienna

W przeciwieństwie do klasycznej okładziny kamiennej okładzinę gabionową można wypełnić także innym kamieniem. Przykładem jest tani kamień z kamieniołomu, którego ceny nie da się nawet porównać z kamieniem używanym do klasycznych płytek ściennych. Oznacza to znacznie niższy koszt całej inwestycji.

okładzina kamienna - tańsza alternatywa

Oprócz koloru kamienia można również wybrać kolor konstrukcji gabionowej. Płytki gabionowe można dopasować do odcienia kamienia w ogrodzie, ogrodzeniu, domu czy bramie garażowej. Oferujemy wszystkie odcienie z wzornika RAL. Najczęściej stosowany kolor to podstawowy cynk, antracyt, brąz.

warianty okładzin gabionowych

Okładziny gabionowe robimy na miarę dla każdego klienta. Gabionów można używać na dowolnej powierzchni, np. okładzinę starego ogrodzenia, klatki schodowej, tarasu, elewacji domu, piwnicy, domku ogrodowego i wiele innych.

okładziny gabionowe to rozwiązanie dla każdego

Okładziny gabionowe mają nowoczesny design i niepowtarzalny wygląd. Ożywią każdą nieciekawą betonową ścianę lub murek. Gabiony znalazły swoje należne miejsce we współczesnej architekturze. Jeśli pokryjesz betonową ścianę gabionami, możesz dopasować ogrodzenie, ściany oporowe i dekoracje ogrodowe za pomocą gabionowych donic i podwyższonych gabionowych klombów. Twój dom lub ogród będzie wyglądał nowocześnie, ponadczasowo, luksusowo, ekologicznie, praktycznie i co najważniejsze bezobsługowo.

nowoczesna okładzina gabionowa

Kamienna okładzina gabionowa nadaje się w 100% do recyklingu. Do jego montażu i konserwacji nie są wymagane żadne preparaty chemiczne ani kleje. Dzięki żywotności co najmniej 50 lat jest ekonomicznym rozwiązaniem nie tylko dla budżetu, ale także dla natury. Badania wykazały, że zastosowanie gabionu zmniejsza ślad węglowy nawet o 80% w porównaniu z betonem.

konstrukcja pod okładziny gabionowe
ogrodzenie gabionowe dużej działki
przygotowanie pod okładzinę gabionową
okładzina gabionowa na domu jednorodzinnym
sprzedawca Gabion Lemon

08:00 – 16:00

Roman Koňuch
Zamówienia i sprzedaż

sklep@gabionylemon.pl

+48 574 266 630

 

© 2024 GabionyLemon.pl | Umieszczanie treści na innych stronach, ich rozpowszechnianie przez prasę i inne media podlega prawu autorskiemu i jest możliwe tylko za pisemną zgodą LEMON trade s.r.o.

Stworzone przez FúúDobre

Bezpieczna płatność

Visa, Maestro, MasterCard, Google Trusted Store