Często zadawane pytania

Żywotność siatek gabionowych zależy od zabezpieczenia ich powierzchni. Produkowane przez nas siatki gabionowe, mają najlepszej jakości certyfikowaną powłokę cynkową GALFAN, wykonaną ze stopu cynku i aluminium w stosunku 95%ZN : 5%AL. Producent drutu gwarantuje jej żywotność przez okres przynajmniej 50 lat.

Żywotność produkowanych przez nas ogrodzeń gabionowych zależy od zabezpieczenia ich powierzchni. Ogrodzenia gabionowe są spawane z surowego drutu, który następnie jest na gorąco cynkowany ogniowo. Miejscowa grubość powłoki wynosi 100 mikronów. W naszych warunkach klimatycznych średnio w ciągu roku utleniają się 2 mikrony cynku, co przekłada się na żywotność powłoki zabezpieczającej przed przerdzewieniem wynoszącą ok. 50 lat.

Jaka jest żywotność ogrodzeń gabionowych PRAKTIK 1
Jaka jest żywotność ogrodzeń gabionowych PRAKTIK 2

Jesteśmy producentem, więc staramy się mieć siatki gabionowe ciągle na składzie. Jeżeli klient chce odebrać towar osobiście, możemy mu go wydać natychmiast. Jeżeli wartość zamówienia jest niższą niż 2 300 zł, towar dostarczamy kurierem w ciągu 5 dni roboczych. W przypadku zamówienia koszy gabionowych o wartości powyżej 2 300 zł zapewnimy dowóz w ciągu 10 dni roboczych.

Jaki jest czas dostawy siatek gabionowych

System ogrodzeniowy PRAKTIK staramy się mieć stale na składzie i jest przygotowany do natychmiastowego odbioru.

Zalecamy, żeby podłoże pod kosze gabionowe przygotować w następujący sposób: Usunąć z wyznaczonego miejsca wierzchnią warstwę ziemi o grubości ok. 30 – 50 cm. Zrobić podsypkę z tłucznia, a następnie utwardzić ją płytą wibracyjną (żabą). Na przygotowanym w ten sposób podłożu możemy rozpocząć montaż. Nie wykluczamy również fundamentów betonowych, które jednak niepotrzebnie przedłużają całą realizację.

Jak należy przygotować podłoże pod mur oporowy 1
Jak należy przygotować podłoże pod mur oporowy 2
Jak należy przygotować podłoże pod mur oporowy 3

Szczegółowa instrukcja przygotowania podłoża znajduje się w naszej instrukcji wideo: https://gabionylemon.pl/strona/widea-biznesowe-kanal-youtube

Do koszy i ogrodzeń zalecamy frakcję kamienia 63 – 125 mm. Najlepszy jest kamień pozyskiwany w okolicy, ponieważ w przypadku kamienia najdroższy jest jego transport. Najlepszy jest taki kamień, który nawet po latach nie ulega erozji i nie zmienia swojego kształtu pod wpływem warunków atmosferycznych. Chętnie doradzimy przy jego wyborze.

Jaka frakcja kamienia nadaje się na kosze gabionowe i ogrodzenia 1
Jaka frakcja kamienia nadaje się na kosze gabionowe i ogrodzenia 2

Zamawiając siatki i kosze gabionowe nie trzeba wpłacać zaliczki, ponieważ towar ten mamy ciągle na składzie. Za towar płaci się dopiero po jego dostarczeniu.

W przypadku systemu ogrodzeniowego PRAKTIK nie płaci się zaliczki, ponieważ system ogrodzeniowy PRAKTIK składa się z modułów o długości 2,5 m, które zawsze mamy na składzie.

Taką decyzję każdy klient musi podjąć samodzielnie, ale naszym zdaniem pokrywa ma znaczenie, bo zapobiega wyjmowaniu kruszywa przez przypadkowych przechodniów, a także pozwala zachować kształt górnej części kosza obciążonego kruszywem.

Nie mamy w ofercie pokryw górnych do systemu ogrodzeniowego PRAKTIK.

Przy założeniu, że montaż został wykonany w profesjonalny sposób wielkość oczka nie ma żadnego wpływu na stabilność kosza gabionowego. Zalecamy wybór wielkości oczka 10×5 jedynie z przyczyn wizualnych oraz z tego względu, że przy zastosowaniu frakcji kamienia mniejszej niż 63 – 125 mm uniemożliwia jego wypadanie.

System ogrodzeniowy PRAKTIK może być stosowany jako mur oporowy do wysokości maksymalnie 60 cm. W przypadku wyższych murów oporowych musi zostać zastosowany gabionowy system koszowy, ponieważ nośność systemu ogrodzeniowego nie jest dostosowana do nacisku ziemi, na jaki jest narażony mur oporowy.

W przypadku montażu murów oporowych z koszy gabionowych zdecydowanie polecamy użycie spiral montażowych. Z przyczyn czysto estetycznych zalecamy, stosowanie klamer C wyłącznie od widocznej strony, jeżeli chce się osiągnąć jednolity nieprzerwany kształt ściany gabionowej. Klamry C można stosować również do całego montażu, ale wyłącznie w przypadku niskich murów gabionowych nieprzekraczających wysokości 100 cm.

Czy do montażu koszy gabionowych lepiej nadają się klamry C czy spirale montażowe 1
Czy do montażu koszy gabionowych lepiej nadają się klamry C czy spirale montażowe 2

W przypadku budowania ogrodzenia z systemu ogrodzeniowego PRAKTIK albo koszy gabionowych, wnękę na licznik elektryczny lub gazomierz wycina się bezpośrednio podczas montażu za pomocą nożyc do cięcia prętów ( nie wolno używać piły tarczowej). Zalecamy by miejsce cięcia zabezpieczyć ochronnym cynkiem w aerozolu.

Czy w poszczególnych systemach można wykonać wnękę na licznik elektryczny lub gazomierz

W takim przypadku dostarczymy słupki stabilizujące na stopce, które za pomocą kotew montażowych można połączyć z betonowym podłożem. W przypadku sytemu ogrodzeniowego PRAKTIK oferujemy to rozwiązanie jako jedyni w Republice Słowackiej.

W przypadku łączenia poszczególnych koszy w zwarte mury oporowe lub ogrodzenia nie ma potrzeby dublowania elementów w miejscach, gdzie jeden kosz łączy się z drugim, odpadają zatem siatki boczne i spirale oraz pokrywy górne. Oczywiście dokładna liczba potrzebnych siatek jest podana w każdej ofercie cenowej, którą opracowujemy, dzięki czemu można zaoszczędzić spore środki finansowe.

Tak. Nasz sklep stacjonarny oraz zakład produkcyjny znajdują się w Nižnej na Orawie, przy ulicy Družstevnej 849.

Czy posiadacie stacjonarny sklep

System ogrodzeniowy PRAKTIK możemy wykonać w kolorze antracyt lub zielonym z palety RAL farb proszkowych.

Tak, ale produkcja siatek o niestandardowych rozmiarach wiąże się z zamówieniem określonej minimalnej ilości.

 

© 2024 GabionyLemon.pl | Umieszczanie treści na innych stronach, ich rozpowszechnianie przez prasę i inne media podlega prawu autorskiemu i jest możliwe tylko za pisemną zgodą LEMON trade s.r.o.

Stworzone przez FúúDobre

Bezpieczna płatność

Visa, Maestro, MasterCard, Google Trusted Store