Wysyłka gratis przy zamówieniu koszy / siatek gabionowych powyżej 3 500 zł.

Często zadawane pytania

Żywotność siatek gabionowych zależy od zabezpieczenia ich powierzchni. Produkowane przez nas siatki gabionowe, mają najlepszej jakości certyfikowaną powłokę cynkową GALFAN, wykonaną ze stopu cynku i aluminium w stosunku 95%ZN : 5%AL. Producent drutu gwarantuje jej żywotność przez okres przynajmniej 50 lat.

Żywotność produkowanych przez nas ogrodzeń gabionowych zależy od zabezpieczenia ich powierzchni. Ogrodzenia gabionowe są spawane z surowego drutu, który następnie jest na gorąco cynkowany ogniowo. Miejscowa grubość powłoki wynosi 100 mikronów. W naszych warunkach klimatycznych średnio w ciągu roku utleniają się 2 mikrony cynku, co przekłada się na żywotność powłoki zabezpieczającej przed przerdzewieniem wynoszącą ok. 50 lat.

Jesteśmy producentem, więc staramy się mieć siatki gabionowe ciągle na składzie. Jeżeli klient chce odebrać towar osobiście, możemy mu go wydać natychmiast. Jeżeli wartość zamówienia jest niższą niż 500 €, towar dostarczamy kurierem w ciągu 5 dni roboczych. W przypadku zamówienia koszy gabionowych o wartości powyżej 500 € zapewnimy dowóz naszym transportem BEZPŁATNIE w ciągu 10 dni roboczych.

System ogrodzeniowy PRAKTIK staramy się mieć stale na składzie i jest przygotowany do natychmiastowego odbioru.

Zalecamy, żeby podłoże pod kosze gabionowe przygotować w następujący sposób: Usunąć z wyznaczonego miejsca wierzchnią warstwę ziemi o grubości ok. 30 – 50 cm. Zrobić podsypkę z tłucznia, a następnie utwardzić ją płytą wibracyjną (żabą). Na przygotowanym w ten sposób podłożu możemy rozpocząć montaż. Nie wykluczamy również fundamentów betonowych, które jednak niepotrzebnie przedłużają całą realizację.

Szczegółowa instrukcja przygotowania podłoża znajduje się w naszej instrukcji wideo: https://gabionylemon.pl/strona/filmy-z-kanalu-youtube

Do koszy i ogrodzeń zalecamy frakcję kamienia 63 – 125 mm. Najlepszy jest kamień pozyskiwany w okolicy, ponieważ w przypadku kamienia najdroższy jest jego transport. Najlepszy jest taki kamień, który nawet po latach nie ulega erozji i nie zmienia swojego kształtu pod wpływem warunków atmosferycznych. Chętnie doradzimy przy jego wyborze.

Zamawiając siatki i kosze gabionowe nie trzeba wpłacać zaliczki, ponieważ towar ten mamy ciągle na składzie. Za towar płaci się dopiero po jego dostarczeniu.

W przypadku systemu ogrodzeniowego PRAKTIK nie płaci się zaliczki, ponieważ system ogrodzeniowy PRAKTIK składa się z modułów o długości 2,5 m, które zawsze mamy na składzie.

Taką decyzję każdy klient musi podjąć samodzielnie, ale naszym zdaniem pokrywa ma znaczenie, bo zapobiega wyjmowaniu kruszywa przez przypadkowych przechodniów, a także pozwala zachować kształt górnej części kosza obciążonego kruszywem.

Nie mamy w ofercie pokryw górnych do systemu ogrodzeniowego PRAKTIK.

Przy założeniu, że montaż został wykonany w profesjonalny sposób wielkość oczka nie ma żadnego wpływu na stabilność kosza gabionowego. Zalecamy wybór wielkości oczka 10×5 jedynie z przyczyn wizualnych oraz z tego względu, że przy zastosowaniu frakcji kamienia mniejszej niż 63 – 125 mm uniemożliwia jego wypadanie.

System ogrodzeniowy PRAKTIK może być stosowany jako mur oporowy do wysokości maksymalnie 60 cm. W przypadku wyższych murów oporowych musi zostać zastosowany gabionowy system koszowy, ponieważ nośność systemu ogrodzeniowego nie jest dostosowana do nacisku ziemi, na jaki jest narażony mur oporowy.

W przypadku montażu murów oporowych z koszy gabionowych zdecydowanie polecamy użycie spiral montażowych. Z przyczyn czysto estetycznych zalecamy, stosowanie klamer C wyłącznie od widocznej strony, jeżeli chce się osiągnąć jednolity nieprzerwany kształt ściany gabionowej. Klamry C można stosować również do całego montażu, ale wyłącznie w przypadku niskich murów gabionowych nieprzekraczających wysokości 100 cm.

W przypadku budowania ogrodzenia z systemu ogrodzeniowego PRAKTIK albo koszy gabionowych, wnękę na licznik elektryczny lub gazomierz wycina się bezpośrednio podczas montażu za pomocą nożyc do cięcia prętów ( nie wolno używać piły tarczowej). Zalecamy by miejsce cięcia zabezpieczyć ochronnym cynkiem w aerozolu.

W takim przypadku dostarczymy słupki stabilizujące na stopce, które za pomocą kotew montażowych można połączyć z betonowym podłożem. W przypadku sytemu ogrodzeniowego PRAKTIK oferujemy to rozwiązanie jako jedyni w Republice Słowackiej.

W przypadku łączenia poszczególnych koszy w zwarte mury oporowe lub ogrodzenia nie ma potrzeby dublowania elementów w miejscach, gdzie jeden kosz łączy się z drugim, odpadają zatem siatki boczne i spirale oraz pokrywy górne. Oczywiście dokładna liczba potrzebnych siatek jest podana w każdej ofercie cenowej, którą opracowujemy, dzięki czemu można zaoszczędzić spore środki finansowe.

Tak. Nasz sklep stacjonarny oraz zakład produkcyjny znajdują się w Nižnej na Orawie, przy ulicy Družstevnej 849.

System ogrodzeniowy PRAKTIK możemy wykonać w kolorze antracyt lub zielonym z palety RAL farb proszkowych.

Tak, ale produkcja siatek o niestandardowych rozmiarach wiąże się z zamówieniem określonej minimalnej ilości.

© 2023 GabionyLemon.pl | Umieszczanie treści na innych stronach, ich rozpowszechnianie przez prasę i inne media podlega prawu autorskiemu i jest możliwe tylko za pisemną zgodą LEMON trade s.r.o.

Stworzone przez FúúDobre

Bezpieczna płatność

Visa, Maestro, MasterCard, Google Trusted Store