Gabion – ogrodzenie, które nie ma konkurencji 


Gabion to konstrukcja z drutu, składająca się ze stalowych prętów, ułożonych w kształt sześcianu lub prostopadłościanu. Służy do budowy nowoczesnych ogrodzeń, wysokiej jakości murów oporowych oraz do różnego dekoracyjnego lub funkcjonalnego kształtowania ogrodów. Znamy 3 rodzaje gabionówkosze gabionowe, ogrodzenia gabionowe Premium, ogrodzenia gabionowe Praktik .

Rodzaje gabionów?


Kosze gabionowe

Kosze gabionowe

 • specyfikacja: ponadczasowe ogrodzenie wykonane z koszy gabionowych bez konieczności betonowania
 • zastosowanie: nadaje się jako mur oporowy, ogrodzenie domu, do dekoracji ogrodu;
 • montaż: mur/ogrodzenie z koszy gabionowych nie wymaga podbudowy betonowej (*jeśli zachowana jest właściwa proporcja)
 • cena: najtańszy rodzaj gabionów
 • żywotność: ponad 50 lat
 • parametry: grubość 30-50-70-100 cm, wysokość nieograniczona, długość nieograniczona
 • materiał: Galfan (95% Zn + 5% Al) 350g/1m2
 • kolor: cynk

* można łączyć z wypełnieniem drewnianym, siatką gabionową, panelem metalowym, żywopłotem…

Ogrodzenia gabionowe Premium

Ogrodzenia gabionowe Premium

 • specyfikacja: luksusowe ogrodzenie domu wykonane dokładnie na wymiar dla klienta bez widocznych słupków
 • zastosowanie: nadaje się jako ogrodzenie domu, do dekoracji ogrodu;
 • montaż: przy montażu ogrodzenia gabionowego Premium konieczne jest zabetonowanie słupów w gruncie
 • cena: gabiony wyższej klasy cenowej
 • żywotność: ponad 50 lat
 • parametry: grubość 20-30-40 cm, wysokość 40-240 cm, długość nieograniczona
 • wykończenie powierzchni: cynk
 • kolor: cynk / antracyt /zielony /dowolny z wzornika RAL

* można łączyć z wypełnieniem drewnianym, panelem ogrodzeniowym 2D, panelem metalowym, żywopłotem, słupkiem gabionowym i ścianą…

Ogrodzenia gabionowe Praktik

Ogrodzenia gabionowe Praktik

 • specyfikacja: nowoczesne ogrodzenie wykonane z paneli ogrodzeniowych o długości 250 cm z widocznymi nowoczesnymi słupkami
 • zastosowanie: nadaje się jako ogrodzenie domu, do dekoracji ogrodu;
 • montaż: przy montażu ogrodzenia gabionowego Praktik konieczne jest zabetonowanie podłoża wykopu pod słupki
 • cena: ogrodzenie gabionowe średniej klasy cenowej
 • żywotność: ponad 50 lat
 • parametry: grubość 19 cm, wysokość 43-203 cm, długość nieograniczona
 • wykończenie powierzchni: cynk
 • kolor: cynk / antracyt / zielony / dowolny z wzornika RAL

* można łączyć z wypełnieniem drewnianym, panelem ogrodzeniowym 2D, panelem metalowym, żywopłotem

Zalety ogrodzenia gabionowego


Gabion możemy zbudować jako ciągłe nowoczesne ogrodzenie o tej samej wysokości i szerokości lub jako atrakcyjne ogrodzenie domu o różnej wysokości, szerokości i wypełnieniach. Ogrodzenie gabionowe można łączyć z różnymi elementami takimi jak panele ogrodzeniowe 2D, wypełnienia drewniane, wypełnienia metalowe/ aluminiowe, żywopłot i wiele innych. Bardzo popularnym wariantem jest słupek gabionowy z niskim murkiem, który można dowolnie łączyć z drewnem lub innym materiałem. Dodatkowym plusem jest to, że bezpośrednio w ogrodzeniu wkomponujemy wycięcia na licznik energii elektrycznej, gazomierz, skrzynkę pocztową czy oświetlenie.

Zmienność kształtu ogrodzenia 1
Zmienność kształtu ogrodzenia 2
Zmienność kształtu ogrodzenia 3
Zmienność kształtu ogrodzenia 4

Gabiony możemy idealnie dopasować do stylu domu – koloru elewacji, okładziny kamiennej, ram okiennych, do koloru samego ogrodzenia. Ogrodzenie gabionowe daje możliwość wyboru:

 • a) kolor konstrukcji (antracyt, cynk, brąz, zieleń…)
 • b) kolor kamienia (biały, brązowy, szary, czarny…).

Wszystko o wyborze kamienia gabionowego znajdziesz tutaj.

Dowolny kolor ogrodzenia 1
Dowolny kolor ogrodzenia 2
Dowolny kolor ogrodzenia 3
Dowolny kolor ogrodzenia 4

Gabion składa się z dwóch nieśmiertelnych materiałów budowlanych – stali i kamienia – dzięki czemu jego żywotność wynosi co najmniej 50 lat (zazwyczaj 100 lat). Druty, których używamy do produkcji zgrzewanych siatek i koszy gabionowych, zostały przebadane w bardzo wymagających testach korozyjnych, a ich jakość została potwierdzona przez Techniczno-Badawczy Instytut Budownictwa.

Więcej o certyfikatach i jakości naszych gabionów znajdziesz tutaj.

Będzie jak nowy nawet po 50 latach 1
Będzie jak nowy nawet po 50 latach 2
Będzie jak nowy nawet po 50 latach 3
Będzie jak nowy nawet po 50 latach 4

Ogrodzenie gabionowe zadba o siebie. W przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodzeń kamiennych gabion nie opadnie, kamień nie odklei się ani nie pęknie pod wpływem mrozu. Nigdy nie będzie wymagał malowania, lakierowania, piaskowania, konserwowania, jak przy ogrodzeniach drewnianych i nie będzie na nim pleśni ani odpływów, jak przy ogrodzeniach betonowych.

Ze wszystkich systemów ogrodzeniowych (ogrodzenie betonowe, ogrodzenie drewniane, ogrodzenie aluminiowe…) ogrodzenie gabionowe zapewni najlepszą ochronę przed hałasem i wiatrem. Przy ruchliwej drodze, na nizinach, gdzie jest bardzo wietrznie lub dla poczucia prywatności, gabiony są idealnym rozwiązaniem. Ponadto dzięki swojej trwałości i krzepkości w znacznym stopniu przyczynią się do bezpieczeństwa i ogólnej ochrony terenu.

Najlepsza ochrona przed hałasem i wiatrem 1
Najlepsza ochrona przed hałasem i wiatrem 2
Najlepsza ochrona przed hałasem i wiatrem 3

Montaż gabionów jest łatwy i szybki. Budowa ogrodzenia z koszy gabionowych odbywa się metodą suchą, bez potrzeby betonowania, dzięki czemu jest możliwa przez cały rok. Ponieważ jest to system modułowy wykorzystujący materiał łączący, który jest częścią ogrodzenia, wystarczy podstawowa wiedza konstrukcyjna.

Wszystko o montażu gabionów znajdziesz tutaj.

Gabiony doskonale nadają się do recyklingu, mają ponadczasowy design i naturalny wygląd. Nie chodzi tylko o estetykę. Udowodniono, że ogrodzenia betonowe obciążają środowisko o 80% bardziej niż ogrodzenia gabionowe. Ze względu na ekologiczny charakter gabiony mogą być również wykorzystywane na obszarach chronionych i w parkach narodowych.

Gabiony są przyjazne dla środowiska 1
Gabiony są przyjazne dla środowiska 2
Gabiony są przyjazne dla środowiska 3

“Dlaczego TAK dla gabionu?” – recenzja klientki Eryki


Nasze ogrodzenie znajduje się około 1,5 m od głównej drogi. Wszystko co znajduje się na drodze, dostanie się do ogrodzenia: woda, śnieg, kamienie, sól… Nie mieliśmy innego wyjścia, tylko stale konserwować ogrodzenie, remontować, co było czasochłonne i kosztowne. W dzisiejszych czasach, gdy ludzie mają mało czasu na spędzanie chwil z rodziną, nasz wolny czas chcieliśmy wykorzystać w inny sposób niż pracą przy ogrodzeniu.

Z własnego doświadczenia mogę porównać 4 rodzaje ogrodzeń:

 • Ogrodzenie drewniane: ciągłe lakierowanie, szlifowanie, pielęgnacja, wymiana spróchniałych desek, zgnilizna, pleśń… ogrodzenie absolutnie nieprzystosowane do drogi głównej. Pomimo konserwacji drewniane ogrodzenie nie spełniło naszych oczekiwań.
 • Betonowe ogrodzenie z DT: zdecydowanie nie w pobliżu głównej drogi z dużymi wstrząsami z ciężarówek! Po niedługim czasie zaczęło pękać, więc pokryliśmy go ozdobnym kamieniem. Pod wpływem solenia na drogach kamień ozdobny zaczął się kruszyć.
 • Ogrodzenie betonowe: z tym ogrodzeniem też mamy nieprzyjemne doświadczenia. Już po dwóch latach ogrodzenie straciło swój pierwotny kolor, porosło mchem, a wpływem środowiska powstały na nim plamy (jak pleśń), których nie udało się usunąć.
 • OGRODZENIE GABIONOWE: po naszych wcześniejszych doświadczeniach postanowiliśmy ogrodzić teren ogrodzeniem gabionowym. Funkcjonalny, estetyczny płot, który nie wymaga pielęgnacji ani konserwacji. Pomimo tego, że znajduje się zaledwie 1,5 m od głównej drogi, po kilku latach nadal ma ten sam wygląd i kształt. Na podwórku mamy również mur oporowy i podwyższony klomb z gabionów. Pozytywne opinie od naszych znajomych tylko potwierdzają, że podjęliśmy dobrą decyzję.

Większość klientów zniechęca do gabionów cena. Oczywiście są nieco droższe, ale za jakość i żywotność trzeba przecież zapłacić. Dobrą wiadomością jest to, że zapewniamy aż 3 kategorie cenowe, to znaczy, że wybiorą sobie nawet ci, których nie stać na wydatki przekraczające ich budżet. Z własnego doświadczenia wiem, że na dłuższą metę ogrodzenie gabionowe będzie kosztować znacznie mniej niż jakikolwiek inny system ogrodzeniowy, ponieważ nie trzeba go co 3 lata wymieniać i konserwować dzięki jego 50 – leniej żywotności. A cenę zawsze możemy uzgodnić! 😊.

darca Roman

08:00 – 16:00

Roman Koňuch
Zamówienia i sprzedaż

sklep@gabionylemon.pl

+48 574 266 630

 

© 2024 GabionyLemon.pl | Umieszczanie treści na innych stronach, ich rozpowszechnianie przez prasę i inne media podlega prawu autorskiemu i jest możliwe tylko za pisemną zgodą LEMON trade s.r.o.

Stworzone przez FúúDobre

Bezpieczna płatność

Visa, Maestro, MasterCard, Google Trusted Store