Jak wybrać ogrodzenie gabionowe? - Wygląd, Cena, Jakość, Funkcjonalność

Zastanawiasz się nad zakupem ogrodzenia gabionowego? Nasz artykuł pomoże Ci w jego wyborze. Wystarczy wziąć pod uwagę 4 podstawowe parametry - wygląd, cenę, jakość i funkcjonalność.

1. Wygląd

Znamy 3 rodzaje ogrodzeń gabionowych: OGRODZENIA Z KOSZY GABIONOWYCH | OGRODZENIA GABIONOWE PRAKTIK | OGRODZENIA GABIONOWE PREMIUM.

A - Ogrodzenie z koszy gabionowych

Ogrodzenie z koszy gabionowych to najtańsza alternatywa ogrodzenia gabionowego. Jeśli chcemy, aby kamień się wyróżniał, a stalowa konstrukcja gabionu była jak najmniej widoczna, polecamy ten typ gabionu. Kosze gabionowe spawane są z drutu o grubości 4mm. Jeśli chodzi o wielkość oczek w koszu gabionowym, to polecamy rozmiar 5x10 cm.

Więcej o ogrodzeniach z koszy gabionowych →

Jak wybrać ogrodzenie gabionowe    Nowoczesne ogrodzenie gabionowe    połączone ogrodzenie gabionowe

B - Ogrodzenie gabionowe Praktik

Ogrodzenie gabionowe Praktik składa się z części znormalizowanych o długości 250 cm z oczkami 20x5 cm. Każdy element graniczy z obu stron z widocznym stalowym słupkiem o grubości 2 cm. Gwarantuje to jego stabilność i łatwość montażu. Zaletą tego typu gabionu jest jego cienka grubość wynosząca 20 cm. Można wybrać wysokość od 40 do 200 cm. Ze względu na małą grubość potrzeba mniej kamienia, co obniża wysokość kosztów wejściowych. Dodatkowo cienka grubość płotu pozwala zaoszczędzić miejsce w ogrodzie.

Wadą ogrodzenia Praktik jest mała zmienność kształtu. Przede wszystkim pozwala nam na stworzenie pełnej ściany gabionowej, która zapewnia poczucie prywatności i wygłuszenie od drogi. Montaż ogrodzenia Praktik jest bardzo prosty. Ponieważ jest to system modułowy, wystarczy nawet podstawowa wiedza budowlana.

Ogrodzenie gabionowe Praktik dostępne jest również w kolorze Antracyt (lub dowolnym kolorze z palety RAL).

Więcej o ogrodzeniu gabionowym Praktik →

piękne ogrodzenie gabionowe    Ogrodzenie gabionowe przed domem    Ogrodzenie gabionowe w ogrodzie

C - Ogrodzenie gabionowe Premium

Ogrodzenie gabionowe Premium jest wykonywane na zamówienie dla każdego klienta. Jego rozwiązanie konstrukcyjne zapewnia największą zmienność kształtu ogrodzenia. Ogrodzenie Gabion Premium można łączyć z drewnem, oddzielnymi panelami 2D/3D, żywopłotami, aluminium itp. Zaletą jest jego zmienna grubość od 20 do 40 cm. Można wybrać wysokość od 40 do 240 cm. Jego konstrukcja zapewnia symetryczny wygląd ogrodzenia bez widocznych słupków, co wygląda bardzo elegancko i schludnie. Wielkość oczek jest taka sama jak w wersji Praktik - 20x5 cm.

Podobnie jak w przypadku ogrodzenia PRAKTIK, ogrodzenie PREMIUM jest bardzo łatwe w montażu. Jest to system modułowy, w którym wystarczy nawet podstawowa wiedza budowlana. Ogrodzenie gabionowe Premium dostępne jest również w kolorze Antracyt (lub dowolnym kolorze z palety RAL). Więcej o ogrodzeniu gabionowym Premium →

proste ogrodzenie gabionowe    połączenie gabionu z drewnem    cennik gabionów

Więcej o poszczególnych rodzajach gabionów można znaleźć w naszym artykule -  Gabion – ogrodzenie, które nie ma konkurencji.

2. Cena

Całkowity koszt budowy ogrodzenia gabionowego składa się z 3 części - konstrukcji gabionu, kamienia i montażu.

Cena budowy gabionu zależy od jego rodzaju. Najtańszą opcją jest ogrodzenie z koszy gabionowych. Jego cena jest o około połowę niższa od systemu gabionowego Premium. Złoty środek cenowy reprezentują ogrodzenia gabionowe Praktik.

Cennik – ogrodzenie z koszy gabionowych

Cennik – ogrodzenie gabionowe Praktik

Cennik – ogrodzenie gabionowe Premium

Kamień wypełniający stanowi najmniejszą część całkowitego kosztu. Polecamy wybrać czysty kamień z kamieniołomu w pobliżu.

Jeśli montaż ogrodzenia gabionowego powierzymy firmie budowlanej, musimy liczyć się z wyższymi kosztami. Idealnym rozwiązaniem jest samodzielny montaż.

3. Jakość

Przed zakupem gabionów należy dobrze sprawdzić ich jakość. Kupuj u sprzedawców, którzy mają jakość potwierdzoną certyfikatami oficjalnych instytucji państwowych.

Skup się na tych cechach:

  • Grubość drutu koszy/siatek gabionowych nie powinna być mniejsza niż 4 mm.
  • Wysokiej jakości zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni - polecamy cynkową obróbkę powierzchniową GALFAN (stop cynku i aluminium 95%Zn+5%Al , w ilości 350g/m2) lub wyżarzanie CYNKIEM. W przypadku obu rodzajów obróbki powierzchniowej ich warstwa powinna wynosić co najmniej 100 mikronów - wtedy gabion jest zabezpieczony przed korozją na co najmniej 50 lat.
  • Jeśli zastanawiasz się nad wykończeniem kolorystycznym, wybierz sproszkowany kolor wypalany w piecu w wysokiej temperaturze. Wykończenie koloru przez powlekanie (PCV) nie nadaje się do gabionów.

Więcej o jakości i certyfikatach naszych gabionów →

4. Funkcjonalność gabionu

Jeśli Twoje ogrodzenie gabionowe ma służyć również jako ściana oporowa / umocnienie skarpy, do jego budowy użyj wyłącznie koszy gabionowych. Inne typy konstrukcji gabionowych (Praktik / Premium) nadają się jako ściana oporowa tylko w wyjątkowych przypadkach, po dokładnym rozważeniu przez specjalistę i tylko do ograniczonej wysokości.

Cennik murów oporowych z koszy gabionowych

Jeśli nadal nie jesteś pewien, chętnie pomożemy Ci w wyborze. Doradzimy Ci odpowiedni rodzaj gabionów, sporządzimy projekt 3D, obliczymy dokładny spis materiałów i niezbędną ilość kamienia oraz przygotujemy dla Ciebie niezobowiązującą wycenę.

Kontakt

 +48 574 266 630

sklep@gabionylemon.pl

logo gabiony lemon

 

© 2024 GabionyLemon.pl | Umieszczanie treści na innych stronach, ich rozpowszechnianie przez prasę i inne media podlega prawu autorskiemu i jest możliwe tylko za pisemną zgodą LEMON trade s.r.o.

Stworzone przez FúúDobre

Bezpieczna płatność

Visa, Maestro, MasterCard, Google Trusted Store